Çağrı Merkezi: 0 850 533 12 21

Sıkça Sorulan Sorular

Yokboylebirayakkabi.com 'dan hafta içi saat 17:00 ve cumartesi saat 11:00'dan önce vermiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün kargoya verilmekte ve kargonun gönderileceği şehre bağlı olarak Sürat Kargo tarafından 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir.

Yokboylebirayakkabi.com'dan almış olduğunuz ürünlerin kargo bedeli 5 TL dir. İade ve Değişimlerde kargo ücreti Yokboylebirayakkabi.com'un hatası dışında oluştuğunda, alıcı tarafından ödenmektedir. Değişim işleminiz tamamlanıp ürün tekrar size gönderildiğinde kargo bedeli anlaşmalı fiyatlarımızdan sizin tarafınızdan ödenecektir.

Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, siparişiniz en yakın Mng Kargo şubesine teslim edilir ve size bir bilgi notu bırakılır. 3 gün içinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz Yokboylebirayakkabi.com'a iade edilir. İade edilen siparişinizin tekrar gönderilmesini 2 iş günü içinde talep edebilirsiniz.

İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde ürün bize ulaştıktan sonra yapılacaktır. Örneğin,ödemenizi Havale/EFT yada Kapıda Ödeme ile yaptığınız takdirde iadeniz adınıza kayıtlı olan hesap bilgileriniz sizden alınarak Havale/EFT yoluyla tarafınıza iade edilmektedir; ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür, Yokboylebirayakkabi.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlemin iadesi, bankanıza göre değişkenlik göstermekle birlikte, iade ürün bize ulaştıktan sonra yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılmaktadır. Havale/EFT ile yapmış olduğunuz işlemlerin iadeleri ise iade ürün bize ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

- İade edeceğiniz ürünü, faturası ile birlikte, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, Mng Kargo ile kargo ücretini ödeyerek göndermenizi rica ederiz. (Faturasız gönderilen İade-Değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir)

- İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden Mng Kargo'ya ait  gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

İade ile ilgili her türlü sorunuzu info@yokboylebirayakkabi.com adresine yazabilirsiniz.

Satın aldığınız ürün tarafınıza ulaştıktan sonra ürünü iade etmek istediğiniz takdirde, ürün bedeli size iade edilmekte olup, kargo bedeli iade edilmemektedir.

İade talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış,ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlarla ilgili olarak aşağıdaki kuralları okumanızı rica ederiz:

       -  Kişiye özel hazırlanan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

       -  Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.

       -   Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.

       - Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

İade süresi

Müşterilerimiz, 4077 nolu Tüketici'nin Korunması Hakkında Kanuna bağlı 'Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7. maddesi uyarınca yedi (7) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin mesafeli satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde ürünü faturası ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim yapılmasını istediğiniz ürünü değişim formunu doldurarak orijinal kutusu ile paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, Mng Kargo ile kargo ücretini ödemiş olarak Mng Kargo ile anlaşmamız üzerinden gönderebilirsiniz. (Faturasız ve orijinal barkodlu kutusu olmadan gönderilen değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir.) 

Değişim işleminiz tamamlanıp ürün tekrar size gönderildiğinde kargo bedeli anlaşmalı fiyatlarımızdan sizin tarafınızdan ödenecektir. Gönderdiğiniz ürün bize ulaştığında ilgili departmanımız tarafından aranarak sizin teyitiniz alındıktan sonra istediğiniz ürün 3 işgününde kargoya teslim edilir

Daha önceden oluşturduğunuz bir siparişiniz var ise bilgileriniz sistemimizde kayıtlıdır. Yeni siparişlerinizde adres değişimi olacaksa mutlaka mail adresimizden ya da telefonlarımızdan bize ulaşarak bilgi vermeli kayıt güncellemesi yaptırmalısınız. Aksi halde ilk kayıttaki adresinize gönderim sağlanacaktır.