header.infotext

Garanti ve İade

Garanti ve İade Koşullarımız

 

yokboylebirayakkabi.com' dan verdiğiniz siparişlerinizin tümü siz müşterilerimize kargo aracılığı ile gönderilmektedir. Kargo firması siparişinizi teslim ederken dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Siparişleriniz ortalama 3 işgünü içerisinde anlaşmalı kargoya teslim edilir. Kargoya verilen siparişle ilgili tarafınıza mail gönderilerek siparişinize ait kargo referans numarası belirtilmektedir. Pazar günleri kargo firmalarının çalışmamasından dolayı teslimat yapılmamaktadır.

 

Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?


Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister, Ancak hassas olan bir konu vardır . Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden yokboylebirayakkabi.com sorumlu değildir.

Teslim edilen pakette deformasyon varmı?

Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içeresindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinde kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz. (Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız. yokboylebirayakkabi.com' a ürünlerin geri gelmesi gerekmektedir.)

Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden kargolanacaktır.

 

Arızalı, ezik, kırık veya hasarlı teslimat.

Kargo firmasının görevi yokboylebirayakkabi.com' dan yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Üründe bir hasar var ise kargo şubesine giderek zabıt tutturabilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz derhal yapılacaktır.

Her türlü kozmetik ürünlerinde iade hakkinin kullanılması için ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir.

 

İade hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedelleri ALICI’ya aittir.

 

Değişim İşleminizin Gerçekleşmesi için;

 

yokboylebirayakkabi.com' dan satın alacağınız herhangi bir ürünü, teslim aldığınızdan 7 gün içerisinde teslim aldığınız şekilde Değişim talep etmeniz mümkündür. Değişim yapılacak ürün, teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir. (Örnek: Kullanılmış, Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kesinlikle kabul edilemez.) Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir. Paketin sağlam olduğundan ve taşıma esnasında içindekiler için zarar görme riski bulunmadığından emin olun.

 

Sayfamızın alt kısmında bulunan Ürün İade sayfasına girerek bilgileri detaylı olarak doldurmanız ve Değişikliğini istediğiniz ürünü açıklama Detay bölümüne yazmanız gerekmektedir. Bu sayfadaki bilgileri tarafımıza göndermeniz durumunda Değişim talebinize cevap mailinize ulaşacaktır. Bu gelen mailde size izlemeniz gereken yol bildirilecektir.

 

Ürün veya ürünler değişim taleplerinde fatura sureti gönderilmelidir.  Fatura sureti gönderilmeyen ürünlerde değişim işlemi fatura firmamıza ulaşana kadar bekletilmektedir..

Ürün Değişimlerinde (Firmamız tarafından hatalı yapılan gönderiler hariç) anlaşmalı kargomuz ile gönderilmeyen ve ücreti ödenmeyen kargolar teslim alınmamaktadır. 

Değişim süresinin aşılması durumunda değişim talepleri değerlendirmeye alınmamaktadır.

Değişim yapılacak ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.

Hijyen kuralları gereği İç Giyim ürünlerinde Değişim yapılamamaktadır.

 


İade işleminizin gerçekleştirilmesi için;

yokboylebirayakkabi.com' dan satın alacağınız herhangi bir ürünü, teslim aldığınızdan 7 gün içerisinde teslim aldığınız şekilde iade etmeniz mümkündür. İade edilecek ürün, teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir. (Örnek: Kullanılmış, Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kesinlikle kabul edilemez.) Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir. Paketin sağlam olduğundan ve taşıma esnasında içindekiler için zarar görme riski bulunmadığından emin olun.

 

Sayfamızın alt kısmında bulunan Ürün İade sayfasına girerek bilgileri detaylı olarak doldurmanız ve İadesini istediğiniz ürünü açıklama Detay bölümüne sebeplerini yazmanız gerekmektedir. Bu sayfadaki bilgileri tarafımıza göndermeniz durumunda İade talebinize cevap mailinize ulaşacaktır. Bu gelen mailde size izlemeniz gereken yol bildirilecektir.


İade edilecek ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.

Ürün veya ürünler iade edilirken fatura çift nüsha olarak gönderilmelidir. Çift nüsha gönderilmeyen faturalarda ödeme işlemi diğer nüsha gelene kadar bekletilmektedir.

İade yapılacak ürünün teslim aldığınız tarih dahil 7 gün içerisinde firmamıza ulaşması gerekmektedir. Bu sürenin aşılması durumunda İade talepleri değerlendirmeye alınmamaktadır.

Tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünün faturası kurumsal firma adına düzenlenmiş ise  iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş ‘İade Faturası’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İade Faturası’ kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

NOT: İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişinizle ilgili gerekli inceleme yokboylebirayakkabi.com İade Uzmanı tarafından yapılmaktadır. İade etmek istediğiniz ürünün incelenmesinin gerekli görüldüğü durumlarda, markanın yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya kontrol için gönderilir. Ürün iade işlemleriyle ilgili olarak sadece yokboylebirayakkabi.com ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Tüm iade talepleri yokboylebirayakkabi.com Müşteri Hizmetleri’ne bildirilmeli ve yokboylebirayakkabi.com‘ a gönderilmek üzere tarafınızdan kargo ücreti ödenerek yollanmalıdır.

 

İade ve değişim durumlarında anlaşmalı kargomuz ile gönderilmeyen ve ödemesi yapılmayan kargolar teslim alınmamaktadır.

 

İade işlemlerinde ücretsiz kargo ile gönderilen ürünler dahil olmak üzere, kredi kartı ile alımlarda (Her bir adet Ürün için) 6 TL, kapıda ödeme ile alımlarda (Her bir adet Ürün için) 12 TL kargo ücreti kargo firmasına ödenmek üzere kesilerek ücret iade işlemi yapılmaktadır. Tarafınızdan yapılacak anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderilen ve ücreti ödenmeyen iade ürünlerin kargo bedelleri de kargo firmasına ödenmek üzere ücret iadesinden kesilmektedir.

 

Hijyen kuralları gereği İç Giyim ürünlerinde İade ve Değişim yapılamamaktadır.

 

Kapıda yapılan ödemelerde Ücret iadenizin yapılabilmesi için IBAN bilgilerinizi Bildirmeniz gerekmektedir.

 

 

İade ve Değişim Gönderim Adresi

 

ARAS KARGO OKYANUS ŞUBESİ

Alıcı : YOK BÖYLE BİR AYAKKABI / ANASEM

Hamidiye Mh Menekşe Sk no:6 A/1 Çekmeköy / İstanbul

 

Başka adres veya şubeye gönderilen Değişim ve İade gönderilerinin sorumluluğu Yokboylebirayakkabi.com' a ait değildir.

 

385 SAYILI VERGİ USÜL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken, elinizde bulunan ve firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.


İade İşleminiz Gerçekleştiğinde:

İade işleminiz (ödeme metoduna bağlı olarak 7 ile 15 iş günü içerisinde) gerçekleştiğinde size otomatik olarak bir bilgi e-postası gönderilecektir. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade edilen ürün bedeli tutarının (kargo bedeli iade edilmez) ekstrenize artı bakiye olarak yansıma süresi yaklaşık 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. yokboylebirayakkabi.com’ un bu sürece herhangi bir müdahalede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.